PASP OIKONOMIKOY
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Φιλία ή έρωτας ;

Πήγαινε κάτω 
+4
eri
Candy
Rambo
Antre
8 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Ποιόν θα διαλέγατε; Φίλο ή έρωτα ;
Έρωτας θα ξαναέρθει, πραγματικός φίλος όχι. Διαλέγω φιλία
Φιλία ή έρωτας ; - Σελίδα 2 Vote_lcap58%Φιλία ή έρωτας ; - Σελίδα 2 Vote_rcap
 58% [ 11 ]
Αυτόν που έχω περάσει μαζί του περισσότερα(φίλος , έρωτας)
Φιλία ή έρωτας ; - Σελίδα 2 Vote_lcap16%Φιλία ή έρωτας ; - Σελίδα 2 Vote_rcap
 16% [ 3 ]
Αναλόγως τις θέσεις(φίλου, ερωμένη) επί αυτής της διαφοράς
Φιλία ή έρωτας ; - Σελίδα 2 Vote_lcap21%Φιλία ή έρωτας ; - Σελίδα 2 Vote_rcap
 21% [ 4 ]
Οι φίλοι είναι ευκαιριακοί... ο έρωτας όχι. Διαλέγω έρωτα
Φιλία ή έρωτας ; - Σελίδα 2 Vote_lcap5%Φιλία ή έρωτας ; - Σελίδα 2 Vote_rcap
 5% [ 1 ]
Σύνολο Ψήφων : 19
 

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Candy
Πρύτανης
Πρύτανης
Candy


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 408
Ηλικία : 37
Περιοχή : Acharnes city
Επάγγελμα : αργόσχολη
Registration date : 10/01/2007

Φιλία ή έρωτας ; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φιλία ή έρωτας ;   Φιλία ή έρωτας ; - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μάης 18 2007, 14:01

Μα για παράδειγμα μιλάω όταν το φλερτ γίνει πιο έντονο και εκτός παρέας με συνεχή μηνυματάκια και προτάσεις για βόλτα από τον υποτιθέμενο "φίλο",πώς αντιδράς;Θες μεν να τον αδειάσεις αλλά όχι με τρόπο που να νιώσει και αυτός αλλά και εσύ άσχημα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Antre
Πρύτανης
Πρύτανης
Antre


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 466
Ηλικία : 39
Περιοχή : Kalamaki
Επάγγελμα : Tempelis
Registration date : 10/01/2007

Φιλία ή έρωτας ; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φιλία ή έρωτας ;   Φιλία ή έρωτας ; - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μάης 18 2007, 14:10

Μα αυτό είναι το θέμα... να το κόψεις από πολύ νωρίτερα... μην το αφήσεις να γίνει πιο έντονο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Candy
Πρύτανης
Πρύτανης
Candy


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 408
Ηλικία : 37
Περιοχή : Acharnes city
Επάγγελμα : αργόσχολη
Registration date : 10/01/2007

Φιλία ή έρωτας ; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φιλία ή έρωτας ;   Φιλία ή έρωτας ; - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μάης 18 2007, 14:15

Εγώ αυτό δυσκολεύομαι να το κάνω δυστυχώς.Επειδή είμαι φιλική και προσιτή κάποιοι το αντιλαμβάνονται αλλιώς και αναπόφευκτα πάει εκεί το πράγμα.Τι μου προτείνεις λοιπόν γι'αυτό;Πώς να φέρομαι για να μη δίνω αέρα;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Antre
Πρύτανης
Πρύτανης
Antre


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 466
Ηλικία : 39
Περιοχή : Kalamaki
Επάγγελμα : Tempelis
Registration date : 10/01/2007

Φιλία ή έρωτας ; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φιλία ή έρωτας ;   Φιλία ή έρωτας ; - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μάης 18 2007, 14:17

Αυτό ακριβώς λέω... ότι πολλές φορές κάνουμε τον άλλο να νομίζει αλλιως τα πράγματα... απλά να είσαι λίγο πιο συγκρατημένη... άλλωστε αλλιώς συμπεριφέρεσαι στην κολιτή σου και άλλιως σε έναν που απλά πας κανα καφέ που και που
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΛΟΥΚΥ ΛΟΥΚ
Οικονομολόγος
Οικονομολόγος
ΛΟΥΚΥ ΛΟΥΚ


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 256
Ηλικία : 37
Περιοχή : ΑΓΡΙΑ ΔΥΣΗ
Επάγγελμα : COWBOY
Registration date : 11/01/2007

Character sheet
Test: 30

Φιλία ή έρωτας ; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φιλία ή έρωτας ;   Φιλία ή έρωτας ; - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Μάης 19 2007, 14:18

Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΞΕΦΥΓΕ Η ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Candy
Πρύτανης
Πρύτανης
Candy


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 408
Ηλικία : 37
Περιοχή : Acharnes city
Επάγγελμα : αργόσχολη
Registration date : 10/01/2007

Φιλία ή έρωτας ; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φιλία ή έρωτας ;   Φιλία ή έρωτας ; - Σελίδα 2 EmptyΔευ Μάης 21 2007, 00:21

Απλά συζητάμε γενικά περί φιλία και έρωτα αφήνοντας λίγο την ψηφοφορία, και σε αυτό εμπλέκονται τα πάντα Λούκυ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΛΟΥΚΥ ΛΟΥΚ
Οικονομολόγος
Οικονομολόγος
ΛΟΥΚΥ ΛΟΥΚ


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 256
Ηλικία : 37
Περιοχή : ΑΓΡΙΑ ΔΥΣΗ
Επάγγελμα : COWBOY
Registration date : 11/01/2007

Character sheet
Test: 30

Φιλία ή έρωτας ; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φιλία ή έρωτας ;   Φιλία ή έρωτας ; - Σελίδα 2 EmptyΔευ Μάης 21 2007, 19:19

ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΟ ΠΩΣ ΤΟ ΡΩΤΑΤΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΕΡΙ ΦΙΛΙΑΣ Η ΕΡΩΤΑ ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΑΦΟΡΑ ΑΝ ΘΑ ΑΦΗΝΕΣ ΜΙΑ ΦΙΛΙΑ Η ΕΝΑΝ ΕΡΩΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΟ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΣΤΟ ΤΙ ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑΜΕ ΜΙΑ ΦΙΛΙΑ Η ΕΝΑΝ ΕΡΩΤΑ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΔΥΟ ΑΝΤΙΘΕΤΩΝ ΦΙΛΩΝ...ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΚΑΤΙ ΛΑΘΟΣ???

ΡΕ CANDY MONO ΟΙ ΔΥΟ ΜΑΣ ΜΕΙΝΑΜΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΗΓΑΜΕ ΜΥΚΟΝΟ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Antre
Πρύτανης
Πρύτανης
Antre


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 466
Ηλικία : 39
Περιοχή : Kalamaki
Επάγγελμα : Tempelis
Registration date : 10/01/2007

Φιλία ή έρωτας ; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φιλία ή έρωτας ;   Φιλία ή έρωτας ; - Σελίδα 2 EmptyΤρι Μάης 22 2007, 13:31

Εντάξει ρε Λούκυ.. ανάλαφρη συζήτηση κάνουμε και αυτή αναπτύσσεται... άλλωστε δεν απέχει και πολύ...

Αν σε παρηγορεί ούτε εγώ πήγα Μύκονο....

Αλήθεια Λούκυ, εσύ θεωρείς ότι μπορεί να υπάρξει αληθινή φιλία μεταξύ ετερόφυλων . Και αν τελικά κάποιος δει την άλλη ερωτικά, πιστεύεις ότι είναι μόνο δικό του σφάλμα ;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΛΟΥΚΥ ΛΟΥΚ
Οικονομολόγος
Οικονομολόγος
ΛΟΥΚΥ ΛΟΥΚ


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 256
Ηλικία : 37
Περιοχή : ΑΓΡΙΑ ΔΥΣΗ
Επάγγελμα : COWBOY
Registration date : 11/01/2007

Character sheet
Test: 30

Φιλία ή έρωτας ; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φιλία ή έρωτας ;   Φιλία ή έρωτας ; - Σελίδα 2 EmptyΤρι Μάης 22 2007, 19:55

ΚΟΙΤΑ ΦΙΛΕ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ!!!ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΕ ΠΟΛΥ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ 3Η ΛΥΚΕΙΟΥ,ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΡΩΤΗΣΑ ΤΟΝ ΦΥΣΙΚΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΜΗΤΣΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΑΓΑΠΗΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΦΙΛΙΑ ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΡΜΟΝΕΣ ''ΝΑ ΤΟ ΠΩ ΕΥΓΕΝΙΚΑ'' ΕΚΤΟΣ ΑΝ Η ΑΛΛΗ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΗ,ΧΟΝΤΡΗ,ΜΕ ΤΡΙΧΕΣ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΦΙΛΙΑ!!ΤΩΡΑ ΣΕ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΗΛΙΚΙΑ ΝΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙ.ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΗΝ ΠΙΣΤΕΥΩ 100%.ΟΛΕΣ ΤΙΣ ''ΦΙΛΕΣ''ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΤΙΣ ΕΒΛΕΠΑ ΕΡΩΤΙΚΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΙΣ ΔΩ ΟΠΩΣ ΕΒΛΕΠΑ ΤΟΥΣ ΚΟΛΗΤΟΥΣ ΜΟΥ...ΚΑΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΑΥΤΟ,ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΩΣ ΤΟ ΒΛΕΠΟΥΝ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Georgia
Φοιτηταράς
Φοιτηταράς
Georgia


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 56
Ηλικία : 35
Περιοχή : K.AHARNAI
Επάγγελμα : ΦΟΙΤΗΤΡΙΑ
Registration date : 05/05/2007

Character sheet
Test: 30

Φιλία ή έρωτας ; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φιλία ή έρωτας ;   Φιλία ή έρωτας ; - Σελίδα 2 EmptyΤετ Μάης 23 2007, 18:22

Γενικά πιστεύω ότι μπορούμε να δούμε έναν άντρα φιλικά αλλά πάντα υπάρχει η πιθανότητα η φιλία αυτή να μετατραπεί σε έρωτα.
Πάντως συμφωνώ ότι σε μεγαλύτερη ηλικία μπορεί να υπάρξει φιλία μεταξύ ετερόφυλων και είναι το πιο λογικό.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Candy
Πρύτανης
Πρύτανης
Candy


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 408
Ηλικία : 37
Περιοχή : Acharnes city
Επάγγελμα : αργόσχολη
Registration date : 10/01/2007

Φιλία ή έρωτας ; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φιλία ή έρωτας ;   Φιλία ή έρωτας ; - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Μάης 24 2007, 01:06

Ίσως καθώς μεγαλώνουμε και συσσωρεύουμε εμπειρίες να βλέπουμε διαφορετικά τα πράγματα και να μπορεί να υπάρξει,με κάθε επιφύλαξη πάντα.
Πάντως αυτό που λέει ο Λούκυ περί εμφάνισης είναι αλήθεια γιατί το ωραίο πάντα θαυμάζεται και θες δε θες πάντα θα σε ελκύει ερωτικά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elias
Φοιτηταράς
Φοιτηταράς
elias


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 94
Ηλικία : 35
Περιοχή : ΣΕΠΟΛΙΑ - ΛΑΡΙΣΑ
Επάγγελμα : ΔΟΥΛΕΥΩ (ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΚΥΡΙΩΣ)
Registration date : 13/01/2007

Character sheet
Test: 30

Φιλία ή έρωτας ; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φιλία ή έρωτας ;   Φιλία ή έρωτας ; - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Μάης 24 2007, 01:13

ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΡΩΤΑΣ 'Η ΦΙΛΙΑ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΗ ΑΛΗΘΙΝΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΑΤΟΜΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ.......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://ael.gr
parpetra
Τελειόφοιτος
Τελειόφοιτος
parpetra


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 176
Ηλικία : 39
Περιοχή : peiraias!!!
Επάγγελμα : zwo-logos (me peira 5 xronwn sto idruma tis pasp oikonomikou)
Registration date : 11/01/2007

Φιλία ή έρωτας ; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φιλία ή έρωτας ;   Φιλία ή έρωτας ; - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Μάης 24 2007, 09:29

Όταν έχεις περάσει μία ηλικία και έχεις ζήσει και 2 καταστάσεις (και δεν αναφέρομαι σε εμπειρίες λυκείου), τότε θα συνειδητοποιήσεις ότι φιλία και έρωτας είναι δύο έννοιες που δεν μπορεί κανείς να διαχωρίσει. Όπου υπάρχει το ένα υπάρχει και το άλλο κάποια στιγμή, και αυτή είναι και η ουσία. Όταν αυτά τα 2 δένουν ωραία τότε οι ανθρώπινες σχέσεις περνάνε σε ανώτερο επίπεδο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.ppol.gr/
Georgia
Φοιτηταράς
Φοιτηταράς
Georgia


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 56
Ηλικία : 35
Περιοχή : K.AHARNAI
Επάγγελμα : ΦΟΙΤΗΤΡΙΑ
Registration date : 05/05/2007

Character sheet
Test: 30

Φιλία ή έρωτας ; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φιλία ή έρωτας ;   Φιλία ή έρωτας ; - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μάης 25 2007, 11:46

Θεωρώ ότι αυτές τις 2 έννοιες ούτε μπορεί κανείς να τις διαχωρίσει αλλά ούτε και να τις ελέγξει.Πολλές φορές αλλιώς περιμένουμε να εξελιχθούν τα πράγματα και αλλιώς εξελίσονται στο τέλος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
parpetra
Τελειόφοιτος
Τελειόφοιτος
parpetra


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 176
Ηλικία : 39
Περιοχή : peiraias!!!
Επάγγελμα : zwo-logos (me peira 5 xronwn sto idruma tis pasp oikonomikou)
Registration date : 11/01/2007

Φιλία ή έρωτας ; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φιλία ή έρωτας ;   Φιλία ή έρωτας ; - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μάης 25 2007, 11:54

KAI TO MEGALYTERO LATHOS POY MPOREI NA KANEI KAPOIOS EINAI NA THETEI ORIA KAI KANONES. ZHSTE OPWS THELETE ARKEI NA MHN THIKSETE POTE THN AKSIPREPEIA SAS... KATA TA ALLA TI FILIA TI ERWTAS? OLA MIA IDEA EINAI
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.ppol.gr/
Candy
Πρύτανης
Πρύτανης
Candy


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 408
Ηλικία : 37
Περιοχή : Acharnes city
Επάγγελμα : αργόσχολη
Registration date : 10/01/2007

Φιλία ή έρωτας ; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φιλία ή έρωτας ;   Φιλία ή έρωτας ; - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μάης 25 2007, 15:13

Μια ιδέα που άλλοτε μπορεί να σε απογειώσει όμως και άλλοτε να σε καταστρέψει,σίγουρα όμως αξίζει να το ζήσεις!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Antre
Πρύτανης
Πρύτανης
Antre


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 466
Ηλικία : 39
Περιοχή : Kalamaki
Επάγγελμα : Tempelis
Registration date : 10/01/2007

Φιλία ή έρωτας ; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φιλία ή έρωτας ;   Φιλία ή έρωτας ; - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μάης 25 2007, 15:25

Ρε παιδιά πραγματικά με μπερδέψατε...

elias ουσιαστικά αυτό είναι το πρόβλημα... η πραγματική αγάπη είναι σπάνια... οι άνθρωποι που είναι πραγματικά οι άνθρωποι μας (από οποιουδήποτε είδους αγάπης.. είτε φιλική είτε σαρκική...) είναι πολύ δύσκολο να τους ξεχωρίσεις... και τι γίνεται αν πρέπει να επιλέξεις μεταξύ 2 ανθρώπων (έρωτα και φιλία) που πιστεύεις ότι και οι 2 είναι άνθρωποι σου;

Όσον αφορά το αν υπάρχει φιλία μεταξύ ετερόφυλων... απλά τα πράγματα.... η μόνη αγάπη που μπορεί να υπάρξει όταν πλέον είσαι μεγαλύτερος και δεν υπάρχει δεσμός συγγένειας... είναι η ερωτική.... Λούκι όπως κατάλαβες διαφωνώ σε αυτό που λες.... ίσως επειδή όταν είσαι μεγαλύτερος υπάρχουν φραγμοί (όπως γάμος) να βλέπεις φιλικά κάποια ετερόφυλη... όμως και πάλι δεν υπάρχει πραγματική φιλία- αγάπη... η μόνη αγάπη που μπορεί να υπάρξει στους ενήλικες ετερόφυλους, είναι ο έρωτας... μόνο αν αυτή η φιλία είχε επιτευχθεί σε τρυφερή παιδική ηλικία όπου δεν υπάρχουν σεξουαλικές ορμές μπορούμε να μιλίσουμε για φιλική αγάπη



Υ.Γ. Δεν αναφέρομαι στο αν απλά γουστάρεις κάποια και τη παγίδα της φιλικής ζώνης...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Φιλία ή έρωτας ;
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
PASP OIKONOMIKOY :: Δημόσιες Συζητήσεις :: Το μακρύ μου και το κοντό μου.-
Μετάβαση σε: