PASP OIKONOMIKOY
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Τι είναι Έρωτας ;

Πήγαινε κάτω 
+4
ImmortalFrank
Georgia
elias
Antre
8 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Candy
Πρύτανης
Πρύτανης
Candy


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 408
Ηλικία : 38
Περιοχή : Acharnes city
Επάγγελμα : αργόσχολη
Registration date : 10/01/2007

Τι είναι Έρωτας ; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι είναι Έρωτας ;   Τι είναι Έρωτας ; - Σελίδα 2 EmptyΤετ Αυγ 29 2007, 13:32

Δυστύχως Georgia τελειώνουν όπως το λες γι'αυτο πρέπει να ζούμε τον έρωτα δυνατά,να τα δίνουμε όλα χωρίς φόβο για να μην μετανιώσουμε αργότερα.

Υ.Γ:Τι ωραίες συμβουλές που δίνω για τους άλλους τελικά! Laughing Surprised Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Antre
Πρύτανης
Πρύτανης
Antre


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 466
Ηλικία : 39
Περιοχή : Kalamaki
Επάγγελμα : Tempelis
Registration date : 10/01/2007

Τι είναι Έρωτας ; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι είναι Έρωτας ;   Τι είναι Έρωτας ; - Σελίδα 2 EmptyΤετ Αυγ 29 2007, 15:28

Το λάθος που κάνουν οι περισσότεροι (για αυτό και πάντα λέμε "στις συμβουλές καλώς είμαι") είναι ότι το σκέφτονται.

Ο έρωτας δεν είναι παιδί της λογικής. Ο έρωτας είναι μια ενέργεια ... επειδή όμως είναι πρωτόγνωρη και επειδή προτιμάμε να μένουμε στην σιγουριά του πεπατημένου , δεν ρισκάρουμε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Georgia
Φοιτηταράς
Φοιτηταράς
Georgia


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 56
Ηλικία : 35
Περιοχή : K.AHARNAI
Επάγγελμα : ΦΟΙΤΗΤΡΙΑ
Registration date : 05/05/2007

Character sheet
Test: 30

Τι είναι Έρωτας ; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι είναι Έρωτας ;   Τι είναι Έρωτας ; - Σελίδα 2 EmptyΤετ Αυγ 29 2007, 22:20

Γενικά στις μέρες μας δεν υπάρχει αυτή η επιθυμία για έρωτα...για το απόλυτο,το αυθόρμητο.Όπως λες Antre δεν ρισκάρουμε...δεν ξέρω για ποιο λόγο,ίσως δημιουργείται φόβος για κάποιου είδους δέσμευση;;
Όαο για αυτο που λες Candy,σκέψου πόσες φορές έχεις πει στον εαυτό σου ¨τι ωραιές συμβουλές που δίνω στους άλλους,γιατί δεν κάνω το ίδιο για τον εαυτό μου..;¨
Εγώ προσωπικά το έχω πει άπειρες φορές στον εαυτό μου.Γιατί όμως πάντα να χάνουμε την ¨μπάλα¨ όταν πρέπει να αντιμετωπίσουμε το δικό μας ¨ερωτικό¨ πρόβλημα;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Antre
Πρύτανης
Πρύτανης
Antre


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 466
Ηλικία : 39
Περιοχή : Kalamaki
Επάγγελμα : Tempelis
Registration date : 10/01/2007

Τι είναι Έρωτας ; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι είναι Έρωτας ;   Τι είναι Έρωτας ; - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Αυγ 30 2007, 03:07

Γιατί με την λογική δεν λειτουργούμε... ο έρωτας δεν είναι κάτι τετριμμένο ... ο έρωτας αποτελεί μια επανάσταση, μία απόδραση από τη κόλασή μας. Για αυτό και δεν μπορούμε να δώσουμε συμβουλές στον εαυτό μας... γιατί πολύ απλά αν μπει λογική παύει να είναι έρωτας.

Όπως είπα και πιο πριν ο έρωτας δεν είναι παιδί τη λογικής... ο έρωτας είναι μια όμορφη αυθόρμητη γλυκόπικρη τρέλα που άλλοτε εμφανίζεται ως ρόδο και άλλοτε ως πυρακτωμένο σίδερο όπου το σημάδι του μένει για πάντα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Candy
Πρύτανης
Πρύτανης
Candy


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 408
Ηλικία : 38
Περιοχή : Acharnes city
Επάγγελμα : αργόσχολη
Registration date : 10/01/2007

Τι είναι Έρωτας ; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι είναι Έρωτας ;   Τι είναι Έρωτας ; - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Σεπ 01 2007, 21:25

Antre έγραψε:
Όπως είπα και πιο πριν ο έρωτας δεν είναι παιδί τη λογικής..

Αυτό το έχει τραγουδήσει και ο Γιαννάκης υπέροχα!Αχ Πλούταρχος θεός!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Τι είναι Έρωτας ;
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
PASP OIKONOMIKOY :: Δημόσιες Συζητήσεις :: Το μακρύ μου και το κοντό μου.-
Μετάβαση σε: