PASP OIKONOMIKOY
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 ΣΧΟΛΗ ΥΠΟ ΚΑΤΑΛΗΨΗ (23/1/2007)

Πήγαινε κάτω 
+11
ΓΙΩΡΓΟΣ
parpetra
nick
Aaron
Nikos_7
BILL
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Pasparis
Antre
Candy
Net_Commander
15 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
anarchy
Φοιτητής
Φοιτητής



Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 35
Επάγγελμα : φοιτητής ΤΟΕ
Registration date : 27/01/2007

ΣΧΟΛΗ ΥΠΟ ΚΑΤΑΛΗΨΗ (23/1/2007) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΟΛΗ ΥΠΟ ΚΑΤΑΛΗΨΗ (23/1/2007)   ΣΧΟΛΗ ΥΠΟ ΚΑΤΑΛΗΨΗ (23/1/2007) - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Ιαν 27 2007, 18:47

Ωπα ρε μάγκα!! Ωστε η πλήρης ανυπαρξία αναρχικών θα ήταν ευτύχημα για τον τόπο; Και αναρχικός = επεισόδια και τίποτα άλλο;; Ευτυχώς που οι δαπίτες είναι φασίστες και καραδεξιοί...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://athens.indymedia.org
Pasparis
Πρύτανης
Πρύτανης
Pasparis


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 409
Ηλικία : 40
Περιοχή : Αγία Παρασκευή
Επάγγελμα : απο δοκιμαστης στρωματων,τωρα κλητηρας σε τραπεζα...ανωμαλη προσγειωση στην πραγματικοτητα...
Registration date : 10/01/2007

ΣΧΟΛΗ ΥΠΟ ΚΑΤΑΛΗΨΗ (23/1/2007) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΟΛΗ ΥΠΟ ΚΑΤΑΛΗΨΗ (23/1/2007)   ΣΧΟΛΗ ΥΠΟ ΚΑΤΑΛΗΨΗ (23/1/2007) - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Ιαν 28 2007, 02:51

anarchy έγραψε:
Ωπα ρε μάγκα!! Ωστε η πλήρης ανυπαρξία αναρχικών θα ήταν ευτύχημα για τον τόπο; Και αναρχικός = επεισόδια και τίποτα άλλο;; Ευτυχώς που οι δαπίτες είναι φασίστες και καραδεξιοί...
Καταρχην να μιλας καλυτερα σε αυτο το φορουμ οπου μπορει ο καθενας να εκφραζεται ελευθερα και εχεις και εσυ την ελευθερια της εκφρασης και της αποψης!Το τι πιστευω εγω για τους αναρχικους ειναι προσωπικο μου ζητημα και πιστεψε με ουτε ακροδεξιος ειμαι ουτε φασιστας!Εσυ εισαι βασικα πολυ κοντα σε αυτη την ιδεολογια και οχι εγω,μιας και τα ακρα συγκλινουν οπως γνωριζεις...Μαθε λοιπον κυριε anarchy οτι δεν βαζω στο ιδιο τσουβαλι τους θεωρητικους αναρχικους με τους γνωστους-αγνωστους που τα σπανε καθε τρεις και λιγο επειδη δεν εχουν τιποτα αλλο να κανουν,δερνουν οποιον βρουν μπροστα τους και γενικα ειναι εναντια στους παντες και τα παντα!Αυτοι λοιπον που τα σπανε παιζουν το παιχνιδι της εκαστοτε κυβερνησης,δινοντας της αναχωμα ωστε να προωθει τα χειροτερα νομοσχεδια της και κερδιζοντας την ευνοια της κοινης γνωμης που βλεπει πως αυτοι που της εναντιωνονται ειναι μερικα τσογλανια που δεν υπολογιζουν τιποτα!Γιατι δεν μπορεις να αμφισβητησεις πως αν γινει μια πορεια τα φωτα της δημοσιοτητας δεν θα πεσουν πανω στα αιτηματα των διαδηλωτων αλλα στα επεισοδια που προκαλει αυτη η μειοψηφια!Ετσι γινονται προβοκατορες της κυβερνησης η οποια φυσικα και δεν θελει να τους συλλαβει διοτι θελημενα η αθελα τους(αυτο δεν μπορω να το γνωριζω με σιγουρια) γινονται οι καλυτεροι συμμαχοι της!Δεν σου κανει εντυπωση γιατι δεν εχει γινει ποτε καποια σοβαρη και οργανωμενη προσπαθεια να συλληφθουν ολοι αυτοι?Αυτοι λοιπον που λενε οτι ειναι εναντια στο συστημα,ουσιαστικα ειναι αυτοι που με αυτην τη σταση τους το κανουν πιο αυταρχικο και πιο ισχυρο!Να γιατι πιστευω πως με την πληρη ανυπαρξια τους θα ηταν ευτυχημα για τον τοπο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.arisbc.gr
anarchy
Φοιτητής
Φοιτητής



Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 35
Επάγγελμα : φοιτητής ΤΟΕ
Registration date : 27/01/2007

ΣΧΟΛΗ ΥΠΟ ΚΑΤΑΛΗΨΗ (23/1/2007) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΟΛΗ ΥΠΟ ΚΑΤΑΛΗΨΗ (23/1/2007)   ΣΧΟΛΗ ΥΠΟ ΚΑΤΑΛΗΨΗ (23/1/2007) - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Ιαν 28 2007, 13:21

Καταρχάς δν νομίζω ότι το pοst είχε κάτι το προσβλητικό ή ενοχλητικό για να σε πειράξει. Τέσπα, σχετικά με την απάντησή σου:
Λες στο προηγούμενό σου post:" Βασω, θα διαφωνησω μαζι σου οσον αφορα την υπαρξη των αναρχικων...Για μενα η πληρης ανυπαρξια τους θα ηταν ευτυχημα για τον τοπο,απο οποια πλευρα και αν το δεις..."
Στο επόμενο λες:"Μαθε λοιπον κυριε anarchy οτι δεν βαζω στο ιδιο τσουβαλι τους θεωρητικους αναρχικους με τους γνωστους-αγνωστους που τα σπανε καθε τρεις και λιγο επειδη δεν εχουν τιποτα αλλο να κανουν,δερνουν οποιον βρουν μπροστα τους και δεν υπολογιζουν τιποτα!"
Είναι ξεκάθαρο πώς τους διαχωρίζεις και δν μιλάς συνολικά... Αλήθεια, πότε αναρχικοί επιτέθηκαν σε άτομα που συμμετείχαν σε πορεία, εκτός από μπάτσους που πρώτα επιτέθηκαν; Και να σου θυμήσω εδώ ότι το καλοκαίρι, αν δν υπήρχε μπλοκ αναρχικών - αντιεξουσιαστών, οι συνάδελφοί σου από το ΕΜΠ ακόμα θα έτρεχαν και δν 8α έφταναν στη Μητροπόλεως..
Έπειτα, από που προκύπτει ότι:"Εσυ εισαι βασικα πολυ κοντα σε αυτη την ιδεολογια και οχι εγω,μιας και τα ακρα συγκλινουν οπως γνωριζεις...";; Αυτό το παραμύθι το πουλάνε οι φασίστες και οι ρουφιανοδημοσιογράφοι χρόνια τώρα. Αν θες εξήγησέ μου που μπορεί να συγκλίνουν οι αναρχικοί και οι φασίστες από άποψη ιδεολογίας.
Και για να ξεκαθαρίζουμε κάποια πράγματα: αναρχικός δεν είναι κάθε αντικοινωνικός κόπανος που βγάζει τα κομπλεξ και την μικρότητά του ή πουλάει μαγκιά πετώντας μια πέτρα ή σπάζοντας μια τζαμαρία, εκμεταλλευόμενος μια πορεία φοιτητών ή όποιου άλλου.
Τώρα σχετικά με τους μπάτσους: συλλαμβάνουν φίλε, όχι όμως τους ασφαλίτες που χώνονται στην πορεία για να προκαλέσουν . Για ρώτα να μάθεις τι έπαθε ένα παιδί από τη Νομική από διμοιρία μετά από πορεία στην Εμ. Μπενάκη, μετά το τέλος πορείας, επειδή πήγαινε πανό αντιεξουσιαστών πίσω στο στέκι.
Αυτά, χωρίς καμιά διάθεση να προσβάλλω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://athens.indymedia.org
Pasparis
Πρύτανης
Πρύτανης
Pasparis


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 409
Ηλικία : 40
Περιοχή : Αγία Παρασκευή
Επάγγελμα : απο δοκιμαστης στρωματων,τωρα κλητηρας σε τραπεζα...ανωμαλη προσγειωση στην πραγματικοτητα...
Registration date : 10/01/2007

ΣΧΟΛΗ ΥΠΟ ΚΑΤΑΛΗΨΗ (23/1/2007) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΟΛΗ ΥΠΟ ΚΑΤΑΛΗΨΗ (23/1/2007)   ΣΧΟΛΗ ΥΠΟ ΚΑΤΑΛΗΨΗ (23/1/2007) - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Ιαν 28 2007, 13:47

Εγω αυτο που ξερω anarchy,γιατι το εχω δει με τα ματια μου,ειναι να μαζευονται αντιεξουσιαστες εξω απο ενα παρτυ μας πριν απο δυο χρονια στην παλια νομικη και εντελως αναιτια να μας επιτιθονται και να τα σπανε!Κινδυνεψαν εκατονταδες ατομα και αν δεν καταφερναν μερικα παιδια με αυτοθυσια να κλεισουν την πορτα και να τους κρατουσαν εξω μπορει να θρυνουσαμε θυματα...Και οχι μονο αυτο αλλα πετουσαν και πετρες απο εξω ωστε να σπασουν τα τζαμια και να σπασουν ταυτοχρονα και κανα κεφαλι...Αυτη η ενεργεια τους ηταν για το καλο μας οπως λες?Μην ξεχνας πως σε καθε πορεια του Πολυτεχνειου που διαδηλωνουμε ειρηνικα αυτοι οι τυποι μας επιτιθονται παλι αναιτια ετσι γιατι δεν τους αρεσουν οι φατσες μας!Ακομα anarchy λεω πως τα ακρα συγκλινουν οσον αφορα την νοοτροπια τους,γιατι και τα δυο ακρα συμπεριφερονται και αντιμετωπιζουν οσους διαφωνουν μαζι τους με τη βια!δεν μπορεις να αμφισβητησεις πως και οι χρυσαυγητες και οι αναρχες τραμπουκιζουν και δερνουν οποιον τολμαει να διαφοροποιειται απο αυτους!Τελος αν οι μπατσοι ηθελαν πραγματικα να τους πιασουν,πιστεψε με θα τους ειχαν πιασει προ πολλου ολους!Και δεν αμφιβαλλω οτι μπαινουν ασφαλιτες σε πορειες...τους οποιους φυσικα και καταδικαζω χιλιες φορες!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.arisbc.gr
 
ΣΧΟΛΗ ΥΠΟ ΚΑΤΑΛΗΨΗ (23/1/2007)
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» Formula1 2007
» Eurobasket 2007
» ATHENS FINAL 2007

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
PASP OIKONOMIKOY :: Ανακοινώσεις :: Ανακοινώσεις - Καταγγελίες-
Μετάβαση σε: