PASP OIKONOMIKOY
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Τεμπονέρα

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
μπούκος
Τουρίστας



Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1
Ηλικία : 35
Περιοχή : Thessalonikh
Επάγγελμα : Foititria
Registration date : 21/09/2011

Τεμπονέρα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Τεμπονέρα   Τεμπονέρα EmptyΤετ Σεπ 21 2011, 21:12

Καλησπέρα!Θα ήθελα απλά να σχολιάσω κάτι πάνω σε ένα άρθρο που δίαβασα στη σελίδα σας.Το άρθρο ανήκει στον κ.Βογιατζή Ζπύροκαι αναφέρετε στο γνωστό θέμα της παιδείας του 1991 και στον Ν.Τεμπονέρα.Σε μένα προσωπικά γνωστό δεν ήταν καθότι ήμουν τότε τριών χρόνων.Αλλά λόγω της ιδιότητας του πατέρα μου(εκπαιδευτικός στην Α΄βάθμια),μου το ανέφερε σε διάφορες συζητήσεις μας σχετικές με τους αγώνες(ή "αγώνες",όπως θέλετε μπορείται να το εκλάβετε),στα εκπαιδευτικά θέματα.Δεν διαφωνώ με αυτά που λέει ο κύριος.Και ούτε θέλω να τον διορθώσω κάπου.Απλά μου κάνει εντύπωση πώς πολλές φορές μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε τα γενότα για χάριν της ιδεολογίας μας.Μου έκανε εντύπωση,λοιπόν,το γεγονός και την ευκολία(αυτό το αναγνωρίζω,πραγματικά)με την οποία το όλο θέμα το γύρισε μπούμερανγκ,ευλόγως,στην ΟΝΝΕΔ όμως και στη ΔΑΠ και επιπλέον στην ΠΚΣ.Δεν διάβασα όμως το κάτι παραπάνω.Γιατίόταν αναφέρεσαι σε έναν άνθρωπο,αλλά και στην ιστορία του,θαρρώ πως συμπεριλαβάνεις και τους εμπλεκόμενους αυτής.Ο τότε υπουργός παιδείας κ.Κοντογιαννόπουλος πάλι καλά υπέβαλε την επομένη του θανάτου του Ν.Τεμπονέρα την παραίτηση του.Γιατί δεν αναφέρεται στο άρθρο ότι μετά συμπεριλήφθηκε και ενσωματώθηκε στο ΠΑΣΟΚ?Και μάλιστα βγήκε και βουλευτής Ηλείας?Ο άνθρωπος αυτός προκάλεσε τα τότε δεδομένα της παιδείας με αναχρονιστικές ιδέες,δημιούργησε πανικό(και είναι πολύ ήπια η λέξη αυτή)σε ολόκληρη τη μαθητική κοινότητα με αποτέλεσμα στα επεισόδια να χάσουν κάποιοι άνθρωποι τη ζωή τους(όπως και ο Τεμπονέρα).Και αυτόν τον άνθρωπο τον δέχεται το ΠΑΣΟΚ σαν βουλευτή?Αυτό γιατί δεν το αναφέρει ο συνάδελφος?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Τεμπονέρα
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
PASP OIKONOMIKOY :: O ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ ΣΟΥ ΛΟΓΟΣ :: Εκφράσου ελεύθερα!!!-
Μετάβαση σε: