PASP OIKONOMIKOY
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Πιστεύετε ότι υπάρχει Θεός;

Πήγαινε κάτω 
+10
kotsaris
Aristeidis
Resplendent_Star
eri
ΛΟΥΚΥ ΛΟΥΚ
parpetra
Pasparis
BILL
Candy
Antre
14 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Πιστεύετε ότι υπάρχει Θεός;
Σίγουρα ναι, η ιστορία το χει δείξει
Πιστεύετε ότι υπάρχει Θεός; - Σελίδα 2 Vote_lcap26%Πιστεύετε ότι υπάρχει Θεός; - Σελίδα 2 Vote_rcap
 26% [ 7 ]
Ίσως να μην είναι εύκολο, αλλά για αυτό λέγετε πίστη
Πιστεύετε ότι υπάρχει Θεός; - Σελίδα 2 Vote_lcap22%Πιστεύετε ότι υπάρχει Θεός; - Σελίδα 2 Vote_rcap
 22% [ 6 ]
Οχι, απλά ίσως να υπάρχουν πράγματα που δεν κατανοούμαι
Πιστεύετε ότι υπάρχει Θεός; - Σελίδα 2 Vote_lcap11%Πιστεύετε ότι υπάρχει Θεός; - Σελίδα 2 Vote_rcap
 11% [ 3 ]
Όχι, είναι δημιούργημα της ανάγκης του ανθρώπου να ελπίζει
Πιστεύετε ότι υπάρχει Θεός; - Σελίδα 2 Vote_lcap41%Πιστεύετε ότι υπάρχει Θεός; - Σελίδα 2 Vote_rcap
 41% [ 11 ]
Σύνολο Ψήφων : 27
 

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ΛΟΥΚΥ ΛΟΥΚ
Οικονομολόγος
Οικονομολόγος
ΛΟΥΚΥ ΛΟΥΚ


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 256
Ηλικία : 37
Περιοχή : ΑΓΡΙΑ ΔΥΣΗ
Επάγγελμα : COWBOY
Registration date : 11/01/2007

Character sheet
Test: 30

Πιστεύετε ότι υπάρχει Θεός; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πιστεύετε ότι υπάρχει Θεός;   Πιστεύετε ότι υπάρχει Θεός; - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Απρ 20 2007, 13:46

ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΕΙ ΥΛΗ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΝΟ!!ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΞΗΓΗΘΕΙ Η ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΣ ΟΠΟΥ ΤΟ ΕΦΤΙΑΞΕ,Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΙΡΟΣ!ΟΣΟΙ ΠΙΣΤΟΙ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Antre
Πρύτανης
Πρύτανης
Antre


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 466
Ηλικία : 39
Περιοχή : Kalamaki
Επάγγελμα : Tempelis
Registration date : 10/01/2007

Πιστεύετε ότι υπάρχει Θεός; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πιστεύετε ότι υπάρχει Θεός;   Πιστεύετε ότι υπάρχει Θεός; - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Απρ 21 2007, 15:34

Η ιστορία έχει δείξει ότι η επιβολή κάποιου πράγματος μόνο δια της βίας έχει ημερομηνία λήξης. Κάτι που πάει να επιβληθεί δια της βίας δεν θα μπορούσε να επιζήσει τόσο καιρό καθώς τα συμφέροντα και οι εξουσιαστές αλλάζουν...

Συμφωνώ απόλυτα ότι η ιερά εξέταση καπηλεύτηκε τη θρησκεία... αλλά μην ξεχνάς ότι οι σπουδαιότεροι μάχιμοι τους ήταν πιστοί της θρησκείας και όχι άθεοι ή αλλόθρησκοι (όπως ο Λούθηρος). Δηλαδή όπως πήγε να επιβληθεί ... από άτομα που πιστεύανε ήταν που πολεμήθηκε πιο αποτελεσματικά...

Δεν καταλαβαίνω όμως που ακριβώς είδες ότι η Βίβλος ενθαρρύνει τους φόνους... ακόμα και οι εντολές του Θεού δια του Μωυσή ανέφερε "Ου φονεύσεις"... Μιλάμε για την ίδια Βίβλο; Την έχεις διαβάσει την Βίβλο ή έχεις διαβάσει τα λόγια ανθρώπων που χουν διαβάσει τη Βίβλο; Έχει τεράστια διαφορά όπως ξέρεις.

Ο Δαρβίνος μίλησε για την εξέλιξη της ζωής όπου τα ψάρια εξελίχτηκαν σε αμφίβια... τα αμφίβια σε πουλιά και ζώα της ξηράς... και αυτά στον άνθρωπο.... η Βίβλος αναφέρει ότι η "στην αρχή εποίησε τα ζώα της θάλασσας .. μετά τα ζώα ξηράς και πουλιά και τέλος τον Αδάμ... για να μην είναι όμως μόνος του έπλασε την Εύα από το πλευρό του δηλαδή από το ίδιο υλικό κάτι που τους κάνει ίσους"... Που ακριβώς βλέπεις την διαφορά; Ποιά ακριβώς είναι σαχλαμάρες;

Είπα ότι έχει εξαπλωθεί σχεδόν σε όλο το κόσμο όχι ότι είναι η μοναδική θρησκεία...

Όσον αφορά το δημιουργό... ο συγγραφέας ενός βιβλίου είναι από χαρτί και μελάνι;;; Όχι φυσικά... αυτό που δημιούργησε το βιβλίο ήταν ο συγγραφέας και για την ακρίβεια το πνεύμα του - η φαντασία του... Η ύπαρξη Δημιουργού είναι κάτι τόσο ασύλληπτο στο νου όσο είναι για ένα άψυχο βιβλίο η φαντασία του συγγραφέα.... ο δημιουργός του κόσμου δεν είναι ανάγκη να έχει υπόσταση ίδια με τον άνθρωπο. Το καθ εικόνα και καθ ομοίωση αναφέρετε στην δυνατότητα του ανθρώπου να γίνει και αυτός θεός... αλλά όχι με την έννοια που πολλοί παρερμηνεύυν
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
BILL
Φοιτηταράς
Φοιτηταράς



Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 103
Ηλικία : 106
Επάγγελμα : ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ ΤΟΥΡΙΣΤΑΣ
Registration date : 21/01/2007

Πιστεύετε ότι υπάρχει Θεός; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πιστεύετε ότι υπάρχει Θεός;   Πιστεύετε ότι υπάρχει Θεός; - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Απρ 22 2007, 13:11

το ''οφθαλμος αντι οφθαλμου '' ειναι ενα παραδειγμα της βιβλου.......

απο τη μια μερια εχουμε τις θρησκειες του χριστιανισμου , του ισλαμισμου και του ιουδαισμου που πιστευουν στο μονοθεισμο (των 3 θρησκειων που εχουν επικρατησει δια της βιας στον χωρο ευρωπης και μεσης ανατολης)
και απο την αλλη εχουμε τις ανατολικες φιλοσοφιες (και οχι θρησκειες ) οπως το βουδισμο και το ταοισμο που αρνουνται την υπαρξη καποιας ανωτερης δυναμης.
οι χριστιανοι αποτελουν μειοψηφεια παγκοσμιως . ακομα και σε παραδοσιακες χριστιανικες χωρες ενα πολυ μεγαλο ποσοστο του πληθυσμου ειναι αθεο και αθρησκο. αρα, ο χριστιανισμος σε καμια περιπτωση δεν αποτελει θρησκεια παγκοσμιως αποδεχουμενη.

ειναι λαθος να προσπαθεις να αποδειξεις την υπαρξη του θεου αναφεροντας ως επιχειρημα μια θρησκεια οπως ο χριστιανισμος .υπαρχουν χιλιαδες αλλες θρησκειες και φιλοσοφιες. οι κοινωνικες ιδεες που ελεγε ο χριστος αποτελουν κακη αντιγραφη αυτων που ελεγε ο σωκρατης και ο βουδας.

οπως εχω ξανα αναφερει η υπαρξη του θεου ειναι ασχετη με τις θρησκειες. και δεν θα μπορεσουμε να βρουμε ποτε αν υπαρχει η οχι θεος γιατι πολυ απλα ειναι κατι το ανυπαρκτο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Antre
Πρύτανης
Πρύτανης
Antre


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 466
Ηλικία : 39
Περιοχή : Kalamaki
Επάγγελμα : Tempelis
Registration date : 10/01/2007

Πιστεύετε ότι υπάρχει Θεός; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πιστεύετε ότι υπάρχει Θεός;   Πιστεύετε ότι υπάρχει Θεός; - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Απρ 22 2007, 15:16

ο "οφθαλμός αντί οφθαλμού" υπήρξε για τελείως διαφορετικό λόγο.... ήταν άλλη εποχή... μια εποχή βιας και βαναυσότητας.. η εντολή δεν ήταν απαραίτητη για να εκδικηθεί... ήταν δεδομένο ότι θα εκδικηθείς. Αλλά βάσει της εντολής ουσιαστικά λέει μην κάνεις κάτι το οποίο δεν θα σου άρεσε να σου έκαναν αφενώς και αφετέρου η όποια τιμωρία να μην είναι βαναυσότερη από αυτό που υπέστεις. Αργότερα όμως όταν ήρθε ο Ιησούς Χριστός όχι μόνο δεν ενθαρρύνει την εκδίκηση, αλλά αν σε χτυπήσουν "γυρνάς και το άλλο μάγουλο" και μην ξεχνάς άλλωστε το "αγαπάτε αλλήλους"

Δεν είπα ότι ο Χριστιανισμός είναι η σωστή θρησκεία και ότι άλλες λάθος. Αν θυμάσαι είπα ότι η όποια θρησκεία απορρέει από τα εκάστοτε έθιμα παραδόσεις και πολιτισμό. Συμφωνώ ότι δεν μπορείς να αποδείξεις με μια θρησκεία το αν τελικά υπάρχει θεός.Απλά έχοντας γνώση περισσότερη για τον Χριστιανισμό για αυτό και αναφέρομαι σε αυτόν. Εγώ απλά λέω ότι ίσως να υπάρχει τελικά ανώτερη δύναμη. Άλλωστε τα επιχειρήματα στα οποία στηρίζομαι περισσότερο αν δεις δεν είναι τόσο ο Χριστιανισμός αλλά περισσότερο η φιλοσοφία.

Αν δεν κάνω λάθος οι ανατολίτικες φιλοσοφίες ως επι το πλείστον θεωρούν ότι η ιστορία της ζωής έχει κυκλική και όχι γραμμική μορφή. Συγκεκριμένα, βρισκόμαστε σε ένα λαβύρινθο... είμαστε παγιδευμένοι σε μια δύνη , όπου ο θάνατος... οδηγεί στην επαναγέννηση σου σε αυτό το μάταιο κόσμο. Στόχος σου είναι η αναζήτηση του πνεύματος- θεότητας.... με το οποίο μπορείς να ενωθείς ώστε να δραπετεύσεις από αυτό το κύκλο.... Δηλαδή και αυτοί πιστεύουν σε ανώτερη δύναμη...

Συμφωνώ ότι δεν μπορείς να υποστηρίξεις απόλυτα το αν υπάρχει ανώτερη δύναμη... μπορεί και τα θαύματα που βλέπουμε εν κατακλείδι να είναι κάποιο φαινόμενο που δεν έχουμε κατανοήσει ακόμα με το 10% του εγκεφάλου που χρησιμοποιούμε .. Απλά δεν μου αρέσει να είναι κανείς απόλυτος και μάλιστα να χρησιμοποιεί επιχειρήματα τα οποία δεν υφίσταται (όχι μόνο ενάντια ... αλλά και και υπέρ της ύπαρξης του Θεού με επιχείρημα υπάρχει Θεός επειδή ... υπάρχει ο Αδαμ και η Εύα lol! )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




Πιστεύετε ότι υπάρχει Θεός; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Υπάρχει Θεός;   Πιστεύετε ότι υπάρχει Θεός; - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Μάης 03 2007, 22:14

Ο ίδιος ο Χριστός είπε ότι κι αν σηκωθεί κάποιος από τους νεκρούς και έλθει και τον δούμε με τα μάτια μας, ακόμα και τότε δεν είναι βέβαιο ότι θα πιστέψουμε στο Θεό.

"Εάν ΔΕΝ ακούν τον Μωυσή και τους προφήτες, ΟΥΤΕ αν κάποιος αναστηθεί από τους νεκρούς θα πεισθούν" (Καινή Διαθήκη, Λουκάς16/31).

Ακόμα, είπε σ’ έναν μαθητή Του, που είχει ζήσει μαζί Του και τον γνώριζε καλά: "Θωμά, επειδή με είδες (αναστημένο), πίστεψες ευτυχείς είναι όσοι ΔΕΝ με είδαν, και πίστεψαν" (Καινή Διαθήκη, Ιωάννης 20/29).

Ο Θεός δεν είναι μία έννοια για να την αποδείξουμε με τύπους και εξισώσεις. Πρόκειται για πρόσωπο, μάλιστα πνευματικό. Δεν προσεγγίζεται με τον διαλογισμό, την απομόνωση στις ερημιές, με εικόνες και αγάλματα, με τελετές και λειτουργίες.

"Ο Θεός είναι πνεύμα, κι εκείνοι που τον προσκυνούν πρέπει να τον προσκυνούν με τρόπο πνευματικό και αληθινό" (Καινή Διαθήκη, Ιωάννης 4/24).

Αφού, λοιπόν, είναι πνεύμα ο Θεός, μόνο πνευματικά μπορούμε να Τον γνωρίσουμε.

Οι μέλισσες, τα λουλούδια, τα χελιδόνια, η ανθισμένη αμυγδαλιά στο μέσον του χειμώνα, τα αστέρια που λάμπουν τη νύχτα στο στερέωμα, είναι από τα λίγα -μέσα στο άπειρο σύμπαν- που από μόνα τους μιλάνε για την ύπαρξη του Θεού.

Πιο θαυμαστό, όμως, από όλα τα δημιουργήματα στη γη, είμαι εγώ κι εσύ, ο άνθρωπος. Δύο μάτια που βλέπουν στο φως τα χρώματα, τον ήλιο, τη ζωή. Δύο αυτιά που ακούν τη βροχή που πέφτει, τον άνεμο που φυσάει. Πώς γίνεται αυτό; Ποιος τα έφτιαξε; Ποιος έκανε την όσφρηση, την ακοή, την ομιλία, τα συναισθήματά σου, τη συνείδηση που σε ελέγχει, και κυρίως την ξεχωριστή ελεύθερη προσωπικότητά σου;


"Πού ήσουν (εσύ που με αμφισβητείς) όταν θεμελίωνα τη γη; ... Ποιος έβαλε (αν ξέρεις) τα μέτρα της; ... Επάνω σε τι είναι στηριγμένα τα θεμέλιά της; Μήπως εσύ πρόσταξες το πρωί κατά τις ημέρες σου; Μήπως εσύ έδειξες στην αυγή τον τόπο της; ... Σου ανοίχτηκαν οι πύλες του θανάτου; ... Πού είναι ο δρόμος της κατοικίας του φωτός;" (Παλαιά Διαθήκη, Ιώβ 38/4,5,6,12)

"Μπορείς να δεσμεύσεις τους δεσμούς της Πλειάδας ή να λύσεις τα σχοινιά του Ωρίωνα; Μπορείς να βγάλεις τους αστερισμούς στον καιρό τους; Ή, μπορείς να οδηγήσεις τη Μεγάλη Άρκτο μαζί με τους γιους της; Γνωρίζεις τους νόμους του ουρανού; ... Ποιος έβαλε σοφία μέσα στον άνθρωπο; Ή, ποιος έδωσε σύνεση στην καρδιά του; Θα κυνηγήσεις θήραμα για το λιοντάρι; Ή, θα χορτάσεις την όρεξη των μικρών λιονταριών; ... Ποιος ετοιμάζει στο κοράκι την τροφή του, όταν τα νεογέννητά του κράζουν στον Θεό, καθώς περιπλανιούνται από έλλειψη τροφής;" (Παλιά Διαθήκη, Ιωβ 38/31-33, 36, 39-41)

"Σηκώστε ψηλά τα μάτια σας και δείτε? ποιος τα έκανε αυτά;" (Παλιά Διαθήκη, Ησαΐας 40/26)

Η ζωή είναι γεμάτη ερωτήσεις και απορίες. Μερικές είναι ασήμαντες, άλλες πιο σοβαρές και άλλες πολύ σημαντικές.

Υπάρχει Θεός; Αν υπάρχει και είναι πρόσωπο πώς μπορώ να έχω μία ζωντανή σχέση μαζί Του;

Μην αμφιβάλλεις. Ο Θεός υπάρχει. Δεν υπήρξε καιρός που δεν υπήρχε και δεν θα υπάρξει καιρός που δεν θα υπάρχει. Απλά, ο Θεός δεν φαίνεται αλλά αποκαλύπτεται σ’ εκείνους που θέλουν πραγματικά να Τον βρουν.


"Θα με ζητήσετε, και θα με βρείτε, όταν με ζητήσετε με όλη σας την καρδιά. Και θα βρεθώ από σας, λέει ο Κύριος" (Παλιά Διαθήκη, Ιερεμίας 29/13).

Αν κοιτάξουμε για λίγο, έστω, στο σταυρό του Γολγοθά, στο γεγονός που έλαβε χώρα πριν 2000 χρόνια και ερευνήσουμε να δούμε τι έγινε εκεί και γιατί, τότε, εκεί επάνω, στο λόφο του σταυρού, θα συναντήσουμε όχι μόνο τον Θεό αλλά και την αγάπη Του. Από αυτό το γεγονός, τη Θυσία του Σταυρού, αρχίζει η γνωριμία μας και η προσωπική μας σχέση με τον Θεό.

Και όσοι δοκίμασαν και γνώρισαν προσωπικά τον Θεό δεν το μετάνιωσαν ποτέ. Στη δική μου ζωή αυτό συνέβη το 1985, όταν ήμουν 31 ετών. Τον γνώρισα ασκώντας πίστη στο μήνυμα της σωτηρίας Του και απέχθεια για όλο το βρώμικο αμαρτωλό μου παρελθόν.

Για να γνωρίσουμε τον Θεό, για να έρθει ο Θεός μέσα μας και στη ζωή μας, χρειάζεται να δούμε την ασημαντότητά μας και να παραδεχτούμε την αμαρτία μας μπροστά Του. Αν μας έλεγε σήμερα ο γιατρός ότι έχουμε καρκίνο, ίσως να τρέχαμε αμέσως στον Θεό για βοήθεια. Ακόμα κι έτσι, αν είμαστε ειλικρινείς, ο Θεός μάς δέχεται, μας συγχωρεί και μας σώζει και μας χαρίζει καινούργια ζωή.

Δεν θέλω να κουράσω περισσότερο τους αγαπητούς φίλους, συνιστώ, όμως, να πάρουμε και να ανοίξουμε την Αγία Γραφή, είναι η φωνή του Θεού. Μέσα εκεί, αν ζητάμε τον Θεό, θα μάθουμε περισσότερα για Αυτόν και για την αγάπη Του.

Ο Θεός, τελικά, μας μιλάει μέσα από τη δημιουργία Του και δια μέσου των σελίδων της Αγίας Γραφής.

Δική μας είναι πλέον η ευθύνη να τον βρούμε, να Τον ακούσουμε, να γίνουμε δικά Του παιδιά, να Τον ακολουθήσουμε για πάντα.


"Τα δικά μου πρόβατα ακούν τη φωνή μου, κι εγώ τα γνωρίζω, και με ακολουθούν. Κι εγώ δίνω σ’ αυτά αιώνια ζωή, και δεν θα χαθούν στον αιώνα" (Ιησούς Χριστός - Καινή Διαθήκη, Ιωάννης 10/27).

Μην προσπαθείς να βρεις αποδείξεις για τον Θεό, προσπάθησε να ακούσεις τη φωνή Του!

Με αγάπη,
Σωτήρης Ιωάννου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aristeidis
Φοιτητής
Φοιτητής
Aristeidis


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 25
Ηλικία : 42
Περιοχή : Galatsi
Registration date : 03/05/2007

Πιστεύετε ότι υπάρχει Θεός; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πιστεύετε ότι υπάρχει Θεός;   Πιστεύετε ότι υπάρχει Θεός; - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Μάης 03 2007, 22:26

Δεν υπάρχει θεός! Υπάρχει μόνο η ανάγκη του ανθρώπου να εξηγήσει ό,τι δεν καταλαβαίνει και να καλύψει τις ανασφάλειες που γεννά η άγνοιά του.
Προσωπικά, θαυμάζω τον πρώτο άνθρωπο που κατάλαβε αυτό το φόβο και τον εκμεταλεύτηκε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://aristeidis.com.gr
ΧΙΟΝΑΤΗ
Επισκέπτης




Πιστεύετε ότι υπάρχει Θεός; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΟΣ?   Πιστεύετε ότι υπάρχει Θεός; - Σελίδα 2 EmptyΤετ Φεβ 06 2008, 21:43

ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΣΕ ΑΡΚΕΤΑ ΚΕΙΜΕΝΑ ΠΩς Ο ΘΕΟ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΥ ΝΑ ΣΤΗΡΙΖΕΤΑΙ ΣΤΙΣ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΠΟ ΚΑΠΟΥ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΕΠΙΣΣΗΣ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΠΩΣ ΑΥΤΟΣ Ο ΘΕΟΣ ΘΑ ΤΟΝ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.ΑΡΑ ΕΓΩ ΓΙΑ ΠΟΙΟΝ ΛΟΓΟ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΕ ΚΑΤΙ ΤΟ ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ? ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΟ ΚΑΤΙ ΤΟ ΨΕΥΤΙΚΟ........ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΡΙ ΘΕΟΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΒΡΕΘΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΝΑ ΜΕ ΠΕΙΣΕΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ!!!!!! ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΟΣ!!!!!! ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kotsaris
Τουρίστας
kotsaris


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 1
Ηλικία : 36
Περιοχή : ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
Επάγγελμα : ΦΟΙΤΗΤΗΣ
Registration date : 30/09/2007

Πιστεύετε ότι υπάρχει Θεός; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πιστεύετε ότι υπάρχει Θεός;   Πιστεύετε ότι υπάρχει Θεός; - Σελίδα 2 EmptyΤετ Φεβ 20 2008, 02:40

ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΟΣ. ΑΣ ΓΙΝΩ ΛΙΓΟ ΚΑΚΟΣ, ΑΛΛΑ ΣΤΟΝ 21ο ΑΙΩΝΑ, ΜΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ ΣΤΗΝ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΗΜΗ, ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΟΣ ...ΧΡΟΝΟΥ.... Ο ΘΕΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΣ ΜΕΧΡΙ ΑΠΟΔΕΙΞΕΩΣ ΤΟΥ ΕΝΑΝΤΙΟΥ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://pasokara.forumup.gr/index.php?mforum=pasokara
CAPTAIN
Φοιτητής
Φοιτητής
CAPTAIN


Αριθμός μηνυμάτων : 42
Registration date : 04/03/2007

Πιστεύετε ότι υπάρχει Θεός; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πιστεύετε ότι υπάρχει Θεός;   Πιστεύετε ότι υπάρχει Θεός; - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Απρ 18 2008, 20:05

Ασφαλώς υπαρχει θεός!Εγώ είμαι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elias
Φοιτηταράς
Φοιτηταράς
elias


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 94
Ηλικία : 35
Περιοχή : ΣΕΠΟΛΙΑ - ΛΑΡΙΣΑ
Επάγγελμα : ΔΟΥΛΕΥΩ (ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΚΥΡΙΩΣ)
Registration date : 13/01/2007

Character sheet
Test: 30

Πιστεύετε ότι υπάρχει Θεός; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πιστεύετε ότι υπάρχει Θεός;   Πιστεύετε ότι υπάρχει Θεός; - Σελίδα 2 EmptyΤρι Μάης 06 2008, 22:29

Ποιο πιθανο ειναι να εισαι εσυ παντως παρα αυτος που πιστευουν οι παππουδες μας...!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://ael.gr
CAPTAIN
Φοιτητής
Φοιτητής
CAPTAIN


Αριθμός μηνυμάτων : 42
Registration date : 04/03/2007

Πιστεύετε ότι υπάρχει Θεός; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πιστεύετε ότι υπάρχει Θεός;   Πιστεύετε ότι υπάρχει Θεός; - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Μάης 10 2008, 17:06

Δεν ειχα γεννηθει ακομα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elias
Φοιτηταράς
Φοιτηταράς
elias


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 94
Ηλικία : 35
Περιοχή : ΣΕΠΟΛΙΑ - ΛΑΡΙΣΑ
Επάγγελμα : ΔΟΥΛΕΥΩ (ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΚΥΡΙΩΣ)
Registration date : 13/01/2007

Character sheet
Test: 30

Πιστεύετε ότι υπάρχει Θεός; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πιστεύετε ότι υπάρχει Θεός;   Πιστεύετε ότι υπάρχει Θεός; - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μάης 30 2008, 02:27

Παντως τωρα που το ξανασκευτομαι του Βουδα του φερνεις αρκετα.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://ael.gr
ImmortalFrank
Φοιτηταράς
Φοιτηταράς
ImmortalFrank


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 97
Ηλικία : 36
Περιοχή : ΠΕΙΡΑΙΑΣ - ΜΑΡΟΥΣΙ!!!
Επάγγελμα : !!Laptop seller!!
Registration date : 12/01/2007

Πιστεύετε ότι υπάρχει Θεός; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πιστεύετε ότι υπάρχει Θεός;   Πιστεύετε ότι υπάρχει Θεός; - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Μάης 31 2008, 23:06

elias έγραψε:
Παντως τωρα που το ξανασκευτομαι του Βουδα του φερνεις αρκετα.....

Πράγματι............δν το είχα σκεφτεί ποτέ!!!!!

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.gamershell.com/
Net_Commander
Admin
Admin
Net_Commander


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 168
Registration date : 12/12/2006

Character sheet
Test: dokimi

Πιστεύετε ότι υπάρχει Θεός; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πιστεύετε ότι υπάρχει Θεός;   Πιστεύετε ότι υπάρχει Θεός; - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Μάης 31 2008, 23:06

The member 'ImmortalFrank' has done the following action : Roll dices

'6' :
Πιστεύετε ότι υπάρχει Θεός; - Σελίδα 2 De6
Result :
Πιστεύετε ότι υπάρχει Θεός; - Σελίδα 2 De1
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://pasp-oikonomikou.editboard.com
 
Πιστεύετε ότι υπάρχει Θεός;
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
PASP OIKONOMIKOY :: Δημόσιες Συζητήσεις :: Το μακρύ μου και το κοντό μου.-
Μετάβαση σε: